You are here: Home اخبار اخبار گردشگری
اخبار گردشگری
اخبار گردشگری

اخبار گردشگری (7)

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس اختصاص بخش گردشگری در کتابهای حرفه و فن دانش آموزان مقطع راهنمایی توسط معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس را اقدامی مناسب جهت آشنا سازی دانش آموزان با موضوع گردشگری دانست .
امیر سبوکی گفت: این اقدام شایسته در کتاب حرفه و فن کلاس سو م راهنمایی نیز توسط این معاونت و با همکاری آموزش و پروش استان فارس در حال انجام است .
وی بیان داشت: روند اجرایی شدن برنامه های فرهنگی نسبت به سال گذشته از انسجام بیشتری برخوردار است که می تواند فرصت مناسبی برای جذب گردشگران ایجاد کند. وی ایجاد مبادلات د و سویه بادیگر کشورهای منطقه را بویژه در فصل تابستان فرصت مناسبی جهت جذب گردشگران خارجی دانست.
سبوکی که درجلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی سخن می گفت افزود: با ایرلاین های مختلف مذاکراتی دراین زمینه انجام گرفته و این آمادگی راداریم که با برگزاری هفته فرهنگی شیراز در استانبول و بالعکس زمینه مناسب را جهت معرفی هر چه بیشتر استان دراین شهر فراهم کنیم ..
وی در پایان با اشاره به اینکه تنها سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری متولی امر گردشگری نیست گفت : تعامل و همکاری همه دستگاه ها با محوریت استانداری میتواند راه گشای مشکلات گردشگری استان باشد.
منبع:
http://fars.irib.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=18066&Itemid=334
 رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهان گردي فارس،بر لزوم تدوين مجموعه‌اي آلبوم مانند و هنري از حماسه‌سازي‌هاي اين استان در طول دفاع مقدس گفت: براي آشنايي بيشتر گردشگران با پيام شهدا و قهرماني‌هاي آنان بايد مجموعه‌اي ويژه گردشگران حداقل به چند زبان زنده دنيا تهيه شود تا توسط راهنمايان گردشگري در اختيار گردشگران خارجي قرار بگيرد.

رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي فارس استان فارس گفت: گردشگران خارجي پيام افتخارآميز شهدا را با خود به سوغات مي‌برند.

 «امير سبوكي» دبير شوراي عالي گردشگري فارس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، گفت: هميشه ارديبهشت ماه فصل حضور انبوه گردشگران در ايران و به ويژه شيراز است اما ارديبهشت ماه امسال براي گردشگران خارجي رنگ و بوي ديگري دارد.

 وي با اشاره به اجلاسيه سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس در شيراز خاطرنشان كرد: فضاسازي در شهرهاي بزرگ گردشگري استان فارس مثل شيراز و مرودشت و فيروزآباد و نصب تصاوير متعدد شهدا،باعث شده تا گردشگران از راهنمايان بپرسند كه اين تصاوير نقش بسته بر در و ديوار مربوط به كيست؟

 رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي فارس،اظهار كرد: در چند هفته اخير گردشگران به غير از جاذبه‌هاي گردشگري فارس، در كنار تصاوير شهدا عكس يادگاري مي‌گيرند.

 وي اضافه كرد: اجلاسيه 90 شهداي استان فارس زمينه‌اي مهيا كرده كه گردشگران خارجي جايگاه شهدا در فرهنگ ايرانيان را درك كرده و به هم وطنان خود بگويند بعد از سال‌ها همچنان ايرانيان به رشادت‌ها و فداكاري‌هاي قهرمانان خود مي‌بالند.

 سبوكي با بيان اينكه راهنمايان تلاش مي‌كنند گوشه‌اي از رشادت‌هاي رزمندگان را براي جهانگردان تعريف كنند، ادامه داد: جهانگردان بعد از شنيدن رشادت‌ها و دلاوري‌هاي شهدا در جنگ تحميلي ضمن آنكه تحت تأثير قرار مي‌گيرند، حقانيت كشور عزيزمان نيز بر آنها آشكار مي‌شود.

 اين فعال عرصه گردشگري ابراز كرد: گردشگران خارجي تا آنجا تحت تأثير شهدا و اجلاسيه 90 قرار گرفته‌اند كه برخي از آنها درخواست بازديد مزار شهدا از راهنمايان مي‌كنند.

 وي با بيان اينكه راهنمايان گردشگري همواره به تبيين جايگاه و تأثير شهدا در زندگي مردم مي‌پردازند، اضافه كرد: آنچه كه بسياري از گردشگران خارجي درخواست بازديد از آن را دارند، موزه جنگ است كه معمولاً در كشورهاي مختلف به عنوان نمادي از نمايش مقاومت مردم ايجاد شده اما در استان فارس از آن محروم هستيم.

 سبوكي خاطرنشان كرد: در كشورهاي مهم دنيا كه عمدتاً درگير جنگ بوده و يا در تاريخ آنها، ‌روزي جنگي واقع شده، موزه جنگ از جايگاه ويژه‌اي براي انتقال فرهنگ مقاومت و ايثار برخوردار است.

وي از فقدان نماد ايثار و مقاومت در شيراز نيز انتقاد كرد و افزود: يكي از اولويت‌هاي شهر شيراز اختصاص يكي از ميادين شهر براي ايجاد يادمان شهداست، اتفاقي كه در اكثر كشورهاي دنيا رخ داده است.

سبوكي افزود: در فرهنگ عامه مردم بسياري از كشورهاي دنيا يادمان سرباز گمنام يا چيزي شبيه آن ايجاد مي‌كنند، كه مهمانان و گردشگران خارجي با حضور در مقابل آن، نسبت به كشته شدگان جنگ اداي احترام مي‌كنند.

وي اظهار كرد: انجمن صنفي راهنمايان گردشگران استان فارس آمادگي خود را براي هرگونه همكاري با مسؤولان برگزاري اجلاسيه 90 شهدا اعلام مي‌كنند.

منبع :

http://fars.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=15718

امير سبوكي، رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي استان فارس در حاشيه برگزاري  هشتمین نمايشگاه بين المللي گردشگري فارس در گفت وگو با روزنامه ایران گفت: «همه كشورهايي كه به نسبت ساير كشورها از توريسم بيشتري برخوردارند داراي يك نمايشگاه دائمي بسيار قوي براي معرفي جاذبه هاي خود هستند، مثل اسپانيا كه هر سال در يك روز مشخص نمايشگاه بزرگي با نام «فيتور» را برگزار مي كند. برگزاري اين نمايشگاه ها اگر با دعوت از كشورهاي هدف گردشگري انجام شود مطمئناً تاثير بسيار خوبي در جذب گردشگر ورودي خواهد داشت.
وي با اشاره به كشورهاي هدف بازار گردشگري ايران افزود : كشورهاي اروپايي، شرق دور و امريكاي شمالي كشورهاي هدف براي ما هستند، كشورهايي كه در دنيا مقام نخست صادركننده گردشگر را دارا هستند مثل آلمان. اين كشورها قطعاً درصد گردشگران ورودي ما را افزايش مي دهند.
اين مدرس دانشگاه البته توضيح مي دهد كه ما نبايد از گردشگري داخلي غافل شويم، چرا كه يك گردشگري داخلي تمامي رونق يك گردشگر خارجي را دارد و فقط ارز وارد نمي كند، اما در جذب منابع مالي و اشتغالزايي بسيار موثر است و به نظر مي رسد برگزاري نمايشگاه هاي داخلي در اين زمينه بسيار موثر باشد.

منبع : روزنامه ایران  18 تیر 91  - شماره 5120

 

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس اعلام کرد:

آموزش ، حلقه گمشده توسعه گردشگری فارس

ویژه برنامه های هفته گردشگری در فارس با استقبال از مسافران در فرودگاه های بین المللی شیراز آغاز شد. به گزارش خبرنگار ما ، روز گذشته همزمان با روز جهانی جهانگردی ، گردشگران ورودی به استان مورد استقبال رسمی قرار گرفتند و از آنها با اهدای گل تقدیر شد.

 

 © تمامی حقوق محفوظ و متعلق به انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس می باشد  هرگونه کپی برداری واستفاده از عکس ها و مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز است.

 © Copyright 2011 - 2019 Tour guides Association of Fars province, Iran. All rights reserved