You are here: Home اخبار اخبار گردشگری ◄ انتقاد شدید رییس انجمن صنفی راهنمایان فارس از وضعیت تخت جمشید
چهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 16:14

◄ انتقاد شدید رییس انجمن صنفی راهنمایان فارس از وضعیت تخت جمشید

نویسنده  روابط عمومی انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی استان فارس
امتیاز دهی به این مطلب
(2 رای)

جهت دیدن عکس در اندازه اصلی بر روی آن کلیک کنید یا اینجا کلیک کنید

رییس انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس نحوه خدمات رسانی به گردشگران در مجموعه جهانی تخت جمشید را اسفناک توصیف کرد و گفت : متاسفانه خدماتی که در این مجموعه جهانی ارائه می شود در شان گردشگران داخلی و خارجی نیست.

امیر سبوکی در گفت و گو با خبرنگار سرویس گردشگری خبر جنوب افزود : خدماتی که در تخت جمشید و نقش رستم به مسافران ارائه می شود در بدترین حالت ممکن است و جا دارد مسوولین مربوطه هرچه سریع تر تدابیر ویژه ای اتخاذ نمایند.

به گفته وی ، از وضعیت نامناسب سرویس های بهداشتی گرفته تا تجمع دستفروشان و متکدیان و کثیفی جاده ورودی تخت جمشید تنها بخشی از مشکلات و مصایبی است که گردشگران با آن روبرو هستند.

سبوکی ادامه داد: چنانچه بگوییم مسیر ورودی تخت جمشید کثیف ترین جاده ایران است اغراق نکرده ایم چرا که دو سمت این جاده مملو از زباله های شهری است و به نظر می رسد هیچ ارگان و یا نهادی برای جمع آوری این زباله ها اقدام نمی کند.

رییس انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس با لزوم نظارت بر نحوه فعالیت پارکینگ همچنین نظافت و حفاظت در این مجموعه جهانی تاکید کرد و گفت : اکثر گردشگرانی که به صورت گروهی وارد مجموعه می شوند از نحوه ارائه خدمات در بخش های مختلف مجموعه رضایت ندارند به طوری که می توان به وضعیت تاسف انگیز سرویس های بهداشتی و یا متکدیان و دستفروشانی که گردشگران را از محوطه پارکینگ تا درب ورودی مجموعه همراهی می کنند، اشاره کرد.

سبوکی به عدم وجود نیروهای خدماتی و حفاظتی در مجموعه اشاره کرد و افزود: منحصر به فرد بودن و شاخص بودن مجموعه جهانی تخت جمشید بر کسی پوشیده نیست اما نوع نگاه ها و عملکردها در این مجموعه در حد نام و نشان و فهرست جهانی این اثر نمی باشد.

که جا دارد مسوولین مربوطه هرچه سریع تر نسبت به مرتفع کردن چنین مشکلاتی اقدامات لازم را به انجام رسانند. وی با ابراز نگرانی از وضعیت موجود در تخت جمشید و نقش رستم گفت : در برنامه تمامی تورهای ورودی ، بازدید از این دو مجموعه وجود دارد و همواره شاهدیم که گردشگران با چه اشتیاق و تعصبی وارد این مجموعه می شوند و از دیدن آن لذت می بردند، اما ارائه خدمات در بدترین وضعیت ممکن است گردشگران را دلزده می کند .

وی با بیان اینکه هر گردشگری مبلغی برای داشته های فرهنگی و تاریخی محسوب می شود، ادامه داد : بی شک نوع خدمات و وضعیت نامناسبی که در برخی از اماکن تاریخی و گردشگری فارس وجود دارد تاثیر منفی بر ذهن گردشگران می گذارد و برنامه بازگشت دوباره آن ها به قصد سفر که به رونق و توسعه گردشگری استان کمک می کند به راحتی حذف می شود.

منبع : روزنامه خبر جنوب / چهارشنبه 21 آبان ماه 1393 / شماره 9750/ صفحه 44

اصلاح شده در تاریخ : چهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 16:39

 

 © تمامی حقوق محفوظ و متعلق به انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس می باشد  هرگونه کپی برداری واستفاده از عکس ها و مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز است.

 © Copyright 2011 - 2019 Tour guides Association of Fars province, Iran. All rights reserved